Mısır Vize Ücreti 2023

Mısır Vize Ücreti 2018

Mısır vize ücreti 2023 yılı itibariyle Mısır’a seyahat amacınıza ve vize türüne göre değişmektedir. Mısır vize işlemlerinde vize başvuru sahibinin randevuya şahsen katılma zorunluluğu bulunmamaktadır çünkü birçok ülkenin vize prosedüründe olan parmak izi verme zorunluluğu veya konsoloslukta vize yetkilileriyle mülakat gibi işlemler kısa süreli Mısır vize başvurularında bulunmamaktadır. Mısır’a kısa süreli vize türleri turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlıdır. Mısır’a çalışma, evlenme, oturum izni alma gibi amaçlarla giden kişiler başvurularını doğrudan

Mısır vize ücreti konsolosluk harç bedelleri döneme göre yenilenmektedir. Konsolosluğa şahsen başvuracak kişiler vize işlemlerinden önce güncel Mısır vize ücreti hakkında bilgiyi Konsolosluktan ve Mısır vize işlemlerinde uzman vize danışmanlık firmalarından alabilirler.

Mısır vize başvurusu için vize işlem formlarının dikkatle doldurulması, seyahat amacıyla çelişkili bilgiler içermemesi gerekir. Ayrıca pasaportunda daha önceden bazı Arap ülkelerinin vizesi veya vizeleri bulunan kişiler ancak pasaport değişikliği yaparak başvuru yapabilirler.

Uzun süreli talep edilen Mısır vize ücreti 2023 yılı itibariyle vizenin türüne ve ülkedeki kalış amacına göre değişiklik gösterebilir. Bu konudaki prosedürle ilgili Mısır Konsolosluğu ile doğrudan görüşülerek mülakata girilmesi gerecektir.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vizesi işlemleri Mısır Konsolosluğu vize departmanı tarafından 15 ila 20 iş gününde sonuçlandırılır. Bu süreler tam ve eksiksiz vize belgeleriyle yapılan başvurular içinde geçerlidir. Ayrıca vize sonucunu açıklama yetkisi sadece Mısır Konsolosluğunda olduğu için süreler konsolosluk yetkisi dahilinde uzayabilmektedir. Vize çıkış süresini uzatabilen diğer unsurlar yoğun turizm sezonu, döneme bağlı olarak başvuru yoğunluğunun artması, konsolosluktaki teknik ve benzeri sorunlar olabilmektedir. Vize danışmanlık firmaları Konsolosluğun güncel işleyişi hakkında bilgi alabileceğiniz kurumlardır. Ancak en güncel bilgiye Mısır Başkonsolosluğu ve Mısır Ankara Büyükelçiliği vize departmanlarından ulaşabilirsiniz.

Konsolosluğa şahsen gitme zorunluluğu bulunmadığından, vize işlemlerini üçüncü şahıs ve kurumlar aracılığı ile yapan kişiler vize sürelerine kargo sürelerini ekleyerek başvuru yapmalı, seyahat planlarını ve seyahat tarihine dair detayları bunu dikkate alarak yapmalıdırlar. Bu koşula özellikle İstanbul ve Ankara’da ikamet etmeyen kişiler dikkat etmelidir. İşlemlerini yetki yazısı verdikleri üçüncü şahıs ve kurumlar aracılığı ile yapanlar Mısır vize ücretleri 2023 yılına göre kurumların hizmet bedellerini de dahil etmelidirler.